Wszystkie usługi medyczne są prowadzone w oparciu o wcześniejszą rejestrację. Może być ona dokonana osobiście w siedzibie przychodni od godziny 07:30 lub telefonicznie od godziny 07:45.
lokalizacja: | NZOZ Profi-Med ul. Marii Konopnickiej 10A, 72-100 Goleniów |
rejestracja: | osobista bądź telefoniczna w godzinach pracy poradni |
typ wizyty: | prywatna - zobacz cennik |
terminy przyjęć: | raz w miesiącu, ustalany telefonicznie |
telefon do rejestracji: | 91 407 12 50 |
e-mail: | rejestracja@profimed.pl |
Neurochirurgia to specjalność medyczna zajmująca się
zapobieganiem, diagnozowaniem, leczeniem chirurgicznym i rehabilitacją zaburzeń dotyczących dowolnej części układu nerwowego, w tym mózgu, rdzenia kręgowego, ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego oraz układu mózgowo-naczyniowego. Neurochirurdzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie w wykonywaniu jednych z najbardziej skomplikowanych zabiegów chirurgicznych, jakim może być poddane ludzkie ciało.
Specjaliści neurochirurgii zajmują się również diagnozowaniem i leczeniem schorzeń wpływających na struktury wspierające układ nerwowy: nerwy, czaszkę, kręgi kręgosłupa, dyski kręgosłupa, naczynia krwionośne, błony ochronne i tkanki miękkie.
Terminy neurolog i neurochirurg są często używane zamiennie - i choć te dwie specjalności są ze sobą ściśle powiązane, to jednak różnią się od siebie.
Neurolog to lekarz, który ocenia, diagnozuje, leczy i kontroluje zaburzenia mózgu i układu nerwowego. Neurolog nie przeprowadza zabiegów chirurgicznych. Jeśli cierpisz na zaburzenia neurologiczne, które wymagają regularnej opieki i leczenia, neurolog jest pierwszym specjalistą, do którego otrzymasz skierowanie.
Neurochirurg, podobnie jak neurolog, ocenia, diagnozuje i leczy zaburzenia mózgu i układu nerwowego. Jednak w przeciwieństwie do neurologa, neurochirurg oferuje zarówno leczenie chirurgiczne, jak i niechirurgiczne.
Jeżeli cierpisz na dolegliwości lub doznałeś urazu, który ma wpływ na Twój mózg i układ nerwowy, prawdopodobnie będziesz musiał zgłosić się do neurologa w celu oceny stanu zdrowia i postawienia diagnozy. Jeśli neurolog stwierdzi konieczność leczenia operacyjnego, wówczas należy umówić się na wizytę u neurochirurga w celu uzyskania dalszych porad lekarskich i opracowania metody leczenia operacyjnego.
Większość osób kojarzy lekarzy neurochirurgów z wykonywanymi przez nich operacjami mózgu. Jednak wielu neurochirurgów poświęca znacznie więcej czasu na leczeniu innych problemów neurologicznych. Neurochirurdzy leczą schorzenia związane między innymi z:
Pomimo słowa "chirurg" w tytule, metody operacyjne nie są jedynym sposobem leczenia, jaki wykorzystywany jest przez neurochirurgów. Zazwyczaj przed zaleceniem operacji wypróbowują oni wszystkie nieoperacyjne metody leczenia – takie jak leki, zastrzyki i terapie. Jeśli pacjent wymaga operacji, neurochirurg określa najlepszy możliwy plan leczenia operacyjnego.
Wizyty u neurochirurga mają taką samą strukturę jak każda wizyta u lekarza, obejmującą wywiad, badanie, diagnozę i plan leczenia. Przed wizytą dobrze jest poświęcić trochę czasu na zebranie dokumentacji dotyczącej objawów. Znajomość swoich alergii i lista przyjmowanych leków są ważne podczas każdej wizyty lekarskiej. Jeśli masz kopie zdjęć radiologicznych, takich jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny lub zdjęcia rentgenowskie, przynieś je na wizytę.
Dokładamy wszelkich starań, aby wizyty przebiegały jak najsprawniej dla wszystkich naszych pacjentów, co obejmuje poświęcenie tyle czasu, ile potrzebują na omówienie planu leczenia. Przed wizytą warto również zapisać sobie ewentualne pytania, które chcemy zadać lekarzowi – ułatwi to uspokojenie myśli na temat choroby i leczenia, które możemy zapewnić. Na każde zadane pytanie odpowiadamy z należytą troską i zrozumieniem.