Wszystkie usługi medyczne u naszego specjalisty są prowadzone w oparciu o wcześniejszą rejestrację. Może być ona dokonana osobiście w siedzibie przychodni od godziny 07:30 lub telefonicznie od godziny 07:45.
lokalizacja: | Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Profi-Med ul. Marii Konopnickiej 10A, 72-100 Goleniów |
rejestracja: | osobista bądź telefoniczna w godzinach pracy poradni |
Typ wizyty: | prywatna - zobacz cennik |
terminy przyjęć: | wtorki od godz. 15:00 do 18:00 |
telefon do rejestracji: | 91 407 12 50 |
e-mail: | rejestracja@profimed.pl |
Dietetyk to specjalista ochrony zdrowia posiadający obszerną wiedzę w tematyce żywności i żywienia ludzi zdrowych i chorych. Dietetycy zajmują się udzielaniem porad dotyczących zdrowego odżywiania i wspierają w podejmowaniu odpowiednich wyborów żywieniowych, w celu promowania zdrowia oraz zapobiegania lub leczenia różnych stanów chorobowych.
Dietetycy zajmują się m.in. oceną zapotrzebowania żywieniowego, uwzględniając takie czynniki jak wiek, płeć, stan zdrowia, styl życia i preferencje żywieniowe. Informacje te zbierane są poprzez wywiady, dokumentację medyczną i/lub specjalistyczne badania. Na ich podstawie, dietetycy opracowują spersonalizowane plany żywieniowe, które uwzględniają specyficzne potrzeby i cele osób, które korzystają z ich usług.
Poprosimy o prowadzenie 3-dniowego dzienniczka żywieniowego - czyli informacji o spożywanych produktach w poszczególnych posiłkach, z uwzględnieniem napoi, przekąsek, alkoholu (2 dni z tygodnia, 1 dzień z weekendu), a także o zabranie ze sobą aktualnych badań (najlepiej wykonanych do pół roku). Jeśli takich nie masz, nic się nie przejmuj - bez nich też sobie poradzimy, w trakcie wizycie ustalimy jakie badania będą potrzebne.
Jeżeli przyjmujesz leki przyjmowane na stałe, zabierz ze sobą ich listę (w tym również suplementów).
Zapytamy również o listę produktów, które uwielbiasz i bez których nie wyobrażasz sobie swojej diety oraz o produkty, których wolałbyś/wolałabyś uniknąć w swojej diecie.
Na miejscu otrzymasz możliwość skorzystania z analizy składu ciała. W przypadku chęci skorzystania z tej opcji, rekomendujemy wstrzymanie się ze spożywaniem posiłków i przyjmowaniem płynów na około 1-2 godzin przed wizytą, aby nie zaburzać wyników pomiaru. Analiza składu działa to inaczej bioimpedancja elektryczna, dzięki której możliwe jest monitorowanie składu tkanek i narządów, co ułatwi kontrolowanie masy mięśniowej, tłuszczowej, kostnej oraz zawartość wody.
Pierwsza konsultacja polega na zweryfikowaniu sposobu odżywiania oraz wprowadzeniu właściwych nawyków żywieniowych, odnalezieniu motywacji i chęci do zmiany. W trakcie wizyty ustalone zostaną m.in.:
Szczegółowy wywiad żywieniowo-medyczny z omówieniem dotychczasowego sposobu odżywiania
Określenie podstawowego i całkowitego zapotrzebowania energetycznego
Omówienie celów oraz założeń współpracy dietetycznej
Informacje o produktach zalecanych i niezalecanych
W przypadku chęci skorzystania z pomocy dietetyka w ustaleniu planu żywieniowego (na 7 lub 14 dni), w trakcie konsultacji przygotowane zostaną również:
technolog żywności i specjalista ds. żywienia człowieka.
Absolwentka Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie kierunku Technologii żywności i żywienia człowieka o specjalizacji żywienia człowieka i dietetyki. Ukończyła również podyplomowe studia w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie o kierunku przygotowanie pedagogiczne. Aktualnie jest studentką IV roku Szkoły Doktorskiej.
Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych w Polsce i zagranicą, a swoje doświadczenie zdobywała pracując w Przychodniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Współpracuje z pacjentem zdrowym oraz chorym. Specjalizuje się w leczeniu dietetycznym nadwagi i otyłości oraz dietoterapii chorób współistniejących: hiperlipidemii, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, dny moczanowej, chorób nerek, żołądka, jelit, wątroby, trzustki, a także zaburzeń odporności, które występują u większości pacjentów z otyłością.